Roca One Day Design Challenge

Uwaga zmiana terminu!

W związku z rozprzestrzeniającym się Koronawirusem i w trosce o uczestników i wszystkich zaangażowanych oraz prawidłowy przebieg konkursu organizatorzy  One Day Design Challenge zmuszeni są do przeniesienia konkursu na jesień. Szczegóły zostaną opublikowane  wkrótce na stronie internetowej organizatora konkursu.

Roca One Day Design Challenge powraca do polskich młodych architektów i projektantów.

W 2020r. Międzynarodowy konkurs designu organizowany przez firmę Roca będzie obecny już w 20 miastach i 18 krajach świata. Uczestnicy po raz kolejny podejmą wyzwanie projektowe. Ich zadaniem będzie przedstawienie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej tylko w jeden dzień. W 2019 konkurs otrzymał prestiżową nagrodę „Red dot” oraz w 2020 „If design award” w kategorii: komunikacja.

Roca One Day Design Challenge Kiedy: 28 marca 2020, Od 9:00h do 16:00h – Przywitanie, przedstawienie zadania projektowego, projektowanie. 16:00h – Obrady Jury, Od 18:30h – Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Gdzie: Instytut Wzornictwa PrzemysłowegoUl. Świętojerska 5/7 Warszawa, Rejestracja: http://www.onedaydesignchallenge.net/en/contests/poland/poland-2020
Flyer-ROCA_PL2.jpg
Warszawa, luty 2020 – III edycja „Roca One Day Design Challenge” w Polsce odbędzie się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w sobotę 28 marca 2020. Jeden z najbardziej ekscytujących konkursów ma być najlepszym z konkursów dla młodych projektantów i architektów na całym świecie.
„Roca One Day Design Challenge” zainicjowany przez markę globalną Roca, lidera w sektorze łazienkowym stawia wyzwanie stworzenia oryginalnych rozwiązań i innowacyjnych koncepcji do przestrzeni łazienkowej, tylko w jeden dzień! Konkurs jest przeznaczony dla studentów wzornictwa i architektury, młodych profesjonalistów, którzy nie ukończyli 30 roku życia.
Zadanie konkursowe będzie dotyczyło zagadnienia dotyczącego przestrzeni łazienkowej, a założenia, zostaną ogłoszone rano w dniu konkursu. Największym wyzwaniem dla uczestników będzie presja czasu. Każdy uczestnik będzie mógł projektować sam lub w grupie (max. 2 osobowej). Najważniejszymi kryteriami, którymi będą się kierować członkowie Jury będą: oryginalność, design i walory użytkowe koncepcji.
Okres rejestracyjny online będzie trwał do 25 marca 2020r. Uczestnicy, mogą także rejestrować się osobiście na miejscu w sobotę rano w IWP od godziny 9.00h do 10.30h. Zadanie konkursowe i jego założenia zostaną ogłoszone o godzinie 9.30 w sobotę 28.03.20. Od tej pory uczestnicy walcząc z czasem mogą projektować do 16.00h. Następnie odbędą się obrady Jury i ceremonia ogłoszenia wyników ok. 18.30h.
W skład Jury konkursowego drugiej edycji Roca One Day Design Challenge w Polsce wejdą profesjonaliści i osobistości ze świata architektury i designu: Oskar Zięta – wybitny projektant i właściciel firmy Zieta Prozessdesign, Krystyna Rzehak – dyrektor kreatywna IWP, najstarszej polskiej instytucji zajmującej się designem, Marta Sękulska-Wrońska – Prezes Oddziału Warszawskiego SARP, członek Kolegium Sędziów Konkursowych SARP i Mazowieckiej Izby Architektów, prof. Michał Stefanowski projektant biura  INNO+NPD, i Kierownik Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Dyrektor marketingu Joanna Dec-Galuk.
Jury.jpg
Nagrody i międzynarodowa ekspansja:  Pierwsza nagroda w II polskiej edycji konkursu wyniesie 1000 EURO, druga nagroda w wysokości 700 EURO i trzecia w wysokości 400 EURO, w dodatku Jury może przyznać dodatkową nagrodę fundacji Wa Are Water w wysokości 400 EURO za projekt, który w ciekawy sposób zaakcentuje tematykę zrównoważonego rozwoju.
Wsparcie instytucjonalne: Patronat instytucjonalny nad wydarzeniem objęły Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej odział Warszawa.
Patronaty.png
Konkurs ma charakter międzynarodowy. Pierwsza edycja odbyła się w Hiszpanii w 2012, ale celem konkursu jest ekspansja międzynarodowa. W ostatnim roku odbyła się w 14 miastach na całym świecie: Katowice (Polska), Sofia (Bułgaria), Lizbona (Portugalia), Moskwa (Rosja), Londyn (Wielka Brytania), Sao Paulo (Brazylia), Shanghai i Pekin (Chiny), Muscat (Oman), Barcelona i Madryt (Hiszpania), Dubai (Emiraty Arabskie), Singapur i Hong Kong.
Więcej informacji na stronie: www.onedaydesignchallenge.net.