Projektowanie usług w praktyce

Projektowanie usług w praktyce – kolejna odsłona cieszących się powodzeniem warsztatów odbędzie się w terminie 23-24 października.

Zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowym, bo mocno osadzonym w rzeczywistości kursie projektowania usług. Podczas kursu będziemy pracować w grupie kilkunastu osób i zmagać się z realnym wyzwaniem, jakie stoi przed jedną z największych firm informatycznych Śląska Cieszyńskiego. Będziemy prototypować i testować rozwiązania w realnym świecie i z żywymi ludźmi, dzięki czemu wypracowane rozwiązanie nie trafi do szuflady. Po wdrożeniu rozwiązania dostaniemy informację zwrotną na temat jego jakości.

 

W trakcie kursu:

– nauczysz się prowadzenia badań na potrzeby projektowania (design research)

– poznasz w praktyce sposoby efektywnej pracy na zgromadzonych danych

– poznasz i przećwiczysz kreatywne metody pracy w grupie

– będziesz tworzyć i testować prototypy

– w efekcie czego (w grupach ale wspólnie) przekażemy firmie projekt usprawniającej jej działanie usługi

– dodatkowo, tylko w tej edycji, będziesz mieć szansę zobaczyć, poznać i zrozumieć jak działa firma IT.

 

Prowadzący: Marcin Piotrowski – kieruje zespołem User Experience Design w Play, gdzie m.in. dzięki zrozumieniu realnych potrzeb użytkownika wpływa na rozwój dobrych produktów. Uczestniczył również w zespole pracującym dla Tatrzańskiego Parku Narodowego. Prowadzi szkolenia z user experience, design thinking oraz kreatywnych metod rozwiązywania problemów. Jest autorem bloga UX online. W Zamku Cieszyn prowadził już cztery edycje warsztatów projektowania usług.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się na adres: wbeczek@zamekcieszyn.pl. Warsztaty odbędą się pod warunkiem zgłoszenia się minimum 10 osób. 

Udział w warsztatach: 600 zł (w trakcie warsztatów zapewniamy poczęstunek, nie zapewniamy noclegów).
Wpłaty: ING Bank Śląski o/Wodzisław 53 1050 1403 1000 0022 8888 9161 z dopiskiem:  Projektowanie usług.

Więcej informacji: Lubomira Trojan, Wioletta Beczek, ltrojan@zamekcieszyn.pl wbeczek@zamekcieszyn.pl , tel. 33 851 08 21 wew. 30, 34

Harmonogram:

Dzień 1

Pierwszego dnia skupimy się na zdefiniowaniu problemu projektowego i przygotowaniu oraz przeprowadzeniu badań (terenowych w firmie Optimal). Uczestnicy dowiedzą się, że nie ma projektowania (usług/doświadczeń) bez procesu rozpoznawania potrzeb. Poznają podstawowe metody badawcze, przygotują własny proces oraz przeprowadzą badanie.

Czas trwania : 9.00 – 17.00

Dzień 2

Drugi dzień to praca projektowa (generowanie rozwiązań) na bazie wiedzy pozyskanej wcześniej. Wspólnie wypracujemy kilka alternatywnych pomysłów na rozwiązanie problemu, ocenimy je przy użyciu wcześniej zdefiniowanych kryteriów i wybierzemy jedno rozwiązanie do dalszych prac. W zależności od wypracowanego rozwiązania opracujemy serię szczegółowych prototypów, będących wytycznymi dla procesu wdrożeniowego i przedstawimy je właścicielowi firmy.

Czas trwania : 9.00 – 17.00