Klaster na designSupermarket

Na designSupermarket w Pradze Śląski Klaster Dizajnu będą reprezentować: Pracownia Ceramiczna Bogdana Kosaka, Kafti Design, Małgorzata Pękala Design i Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z ich marką „Well Done”. Mistrzostwo w rzemiośle połączone z odrobiną humoru to znak rozpoznawczy całej czwórki.

Trudno już wyobrazić sobie 21 wiek bez supermarketów, które stały się świątyniami konsumpcji, z własnymi strategiami marketingowymi i polityką sprzedaży. Jest ich tak wiele w Czechach, że przeniknęły na wskroś życie każdego.  DesignSUPERMARKET to oryginalna odpowiedź na to zjawisko, próba przywrócenia równowagi poprzez zupełnie inne doświadczenie. designSUPERMARKET proponuje spotkanie z przedmiotami, które nie są wytworami masowej produkcji, a niepowtarzalnymi, wysokiej jakości projektami młodych autorów.

Do dyspozycji projektantów oddano drugie piętro w Palác Archa w centrum Pragi.  Obok projektantów i studiów, można zobaczyć prace młodych autorów. Interesująco zapowiada się także program, w którym znalazły się wykłady i debaty. designSUPERMARKET odwiedzi światowej klasy publicysta, kurator i ikona nie tylko włoskiego designu –  Fulvio Ferrari, który wygłosi wykład, a także zainauguruje nowy magazyn grupy artystycznej OKOLO. Gościem festiwalu będzie również Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn, której spotkanie zaplanowano na 8 grudnia o godz. 19.30. Rozmowę poprowadzi dziennikarz i publicysta David Kallista.

designSUPEMARKET’12
6. – 9.12. 2012
Palác Archa, Na Poříčí 26, Praga
www.designsupermarket.cz/en

Zobacz program
Zobacz Śląski Klaster Dizajnu na  designSupermarket